Сюжет о фестивале RangHoli Fest -2013 на УТ-1

 

Феєрія барв і ритмів. У Києві на фестиваль зібралися провідні школи індійського танцю.

Майстерність демонстрували і ті, хто навчався у спеціальних закладах в Індії, й виконавці, для яких багатогодинні тренування - частина філософії життя. Про стилі та напрямки індійської танцювальної культури - Ольга Скотникова.

Відточені рухи, а тіло повністю зливається з музикою. Важко уявити, що ці танцівники щойно буквально припливли на фестиваль. Замість гумових чобіт - босоніж, а традиційний одяг змінили на індійський. Грим також робить обличчя невпізнанними. Репетиція виступу Сергія Журавльова з Вінниці викликала бурхливі оплески. Для нього індійський танок - життя усієї родини. Його захоплення розділяють дві доньки, син і дружина.

 

Сергій Журавльов, зав. кафедри культурології Вінницького національного університету:

- Я сказал, что если бы я даже не выступал на сцене- то я бы закрыл двери своей комнаты и танцевал для космоса, для Бога и для себя...

Для індійських танців не важливо, яка у тебе вагова або вікова категорія. Головне - бажання опанувати розмову з Богом: а саме таке ритуальне значення індійських танців - головне те, що ти хочеш сказати.

 

Олена Лакшмі, керівник школи індійського класичного танцю:

- Это был ритуальный танец. В храмах выступали танцовщицы - они были как слуги Бога. Но при этом были и зрители. В древности их называли "джавадаси" - служанка или жена Бога...

Якщо Олена Лакшмі 5 років працювала у Індії як професійна танцівниця, то Валентина Бречко - працює телеоператором у "Новинах" на Першому Національному. І її сьогодні не впізнати - золоті прикраси, грим і вбрання перетворили її на справжню дружину Бога. Валентина зізнається: вдома у її шафі - дві третини займають саме танцювальні костюми.

 

Валентина Бречко, танцівниця, телеоператор:

- А коли приходиш на ці танці не завжди так виходить - але це розслабляє, наповнює, навіть якщо ти зовсім пустий - це наповнює.

Більшість учасників фестивалю дотримується класичних шкіл індійського танцю. Але є й такі, які виконують "мікс": розмовляють танком на індійський манер під українські та російські пісні. Кажуть - індійцям дуже подобається.

 

Автор: Ольга Скотникова. Оператор: Олександр Костенніков. Перший Національний.

Источник: http://1tv.com.ua/uk/news/2013/03/30/37181