В Киеве прошел праздник индийских танцев ( Интер, Подробности, март 2012)

 

Свято індійського танцю у Києві. Понад 10 танцювальних колективів з різних країн світу виступили на сцені столичного будинку художників. Присвячений фестиваль індійському святу весни "Холі". Традиційно у цей день усі танцюють під запальні індійські ритми та кидаються різнокольоровою фарбою. Як відсвяткували Холі в Україні бачив Юрій Мамон.


Індійські танці - це не тільки красиві, різноманітні рухи на сцені, а насамперед багатовікові традиції. Костюми так само важливі як і майстерність, їх обирають залежно від стилю танцю. Для Ріді мати їх шиє особисто, головне - стриманість.

Ще один невід'ємний атрибут - прикраси. Іноді вони заважають танцювати, - каже дівчина, - але відмовитися від них неможливо.

Фарзана Ріді Шейкх, учасниця фестивалю:

- Индийские украшения они особенные. Без них как бы танец не строится и стиль танца тоже зависит от того какое украшение на тебе надето.

Такі прикраси на ногах свідчать про виконання класичного танцю, який з 'явився приблизно 4 тисячі років тому. Індійські танці - це не спосіб розважитися, кажуть учасники, - вони обов'язково мають щось символізувати.

Михайло Кривчук, учасник фестивалю:

- Танец посвящен богу Шиве, бог Шива - это бог танца считается в Индии, здесь как раз да в любви к этому богу, то есть это как бы очень близкий к храмовым танцам, то есть вот как танцевали когда то.

Юрій Мамон, кореспондент:

- Танці у індійців у крові, вони стали невід'ємною частою національної кіноіндустрії, але з роками і кіно вплинуло на класичний танець, з'являється навіть стиль виконання - Болівуд.

Рухи граційні, дивовижне відчуття музики, неначе епізод із кінофільму. Запорука успіху в стилі вестерн Болівуд - емоції. Ріді майстер його виконання.

Цей стиль ще називають змішаним. Наприклад ось ці дівчата з Білорусі танцюють у стилі "гоу-гоу Болівуд". Такі танці розкутіші, що колись для Індусів було неприпустимим.

Дарія Лонська, учасниця фестивалю:

- Сейчас мода в Индии также перенимать много из запада, движений из запада, моду из запада, поэтому у нас такие достаточно откровенные и не обычные костюмы.


Проте як би індійські танці не змінювалися, українському глядачеві вони завжди до вподоби.

 

Источник: http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/03/19/826586.html